Papara Nedir ? Papara Güvenilir Mi Papara Hesap Nasıl Açılır ?

0

Papara günün her saatinde para gönderip, alabileceğiniz bir elektronik cüzdandır. Dünyanın her yerinden hiç bir ücret ödemeden para alıp, gönderebilir ayrıca papara kartı da ücretsiz çıkarıp online alışveriş, market istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. 18 yaşını doldurmamış gençlerinde başvurup alabileceği papara onlar için büyük bir avantaj sağlamaktadır.

papara
papara

Papara Güvenilir Mi ?

Herkesin merak ettiği bir soru “Papara Güvenilir Mi “ kendim iki yıldan beri aktif olarak kampanyalarıyla birlikte kullanmaktayım .Online alışveriş yaparken de sanal kart avantajından yararlanıyorum ve bu zamana kadar hiç sorun yaşamadım. Resmi bir cevap vermek gerekirse de Papara Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 2016 yılında kurulduğu onaylanmış ve güvenilir bir elektronik cüzdandır. Ayrıca şirket 2016 yılından beri elektronik cüzdan olarak hayatımızda yer alıyor ve şimdiye kadar bir sorun yaşanmamıştır.

BİR DİĞER ELEKTRONİK CÜZDAN : Ozan SuperApp Nedir ? Güvenilir Mi ?

Papara Hesap Nasıl Açılır ?

İlk olarak papara hesap açmak için sitesine https://www.papara.com  giriş yapıyoruz. Ana sayfasında direk olarak Papara Hesabı Aç butonu karşımıza çıkıyor. Butona tıkladıktan sonra e posta yada cep telefonu numaranızla ve ya Google, Facebook hesabınızla kayıt işlemini başlatın. Daha sonra açılan sayfa da güvenlik amaçlı istenen bilgileri doldurun ve papara hesabınız açılsın.

Papara Hesaba Para Yükleme Nasıl Yapılır?

Paparanıza banka hesabınızdan para yüklemek için sitesinden giriş yaptıysanız üst kısımda yer alan Para Yatır sekmesine tıklayın. Daha sonra yatıracağınız bankayı seçin ve ardından İban, papara numaranızı kopyalayıp bankanızdan hesaba gönderin. Papara hesabınıza para 5 10 dakika içerisinde geçiyor.

Papara hesabına gönderim yaparken dikkat etmeniz gereken iki şey var:

Papara hesabına sadece kendine ait bir banka hesabından para yatırabilirsin.

Para yatırırken açıklama alanına Papara numaranı yazmayı unutmamalısın.

Eğer bir banka hesabınız yoksa paparanın anlaşmalı ATMlerinden, Carrefoursa marketlerden, Teknosa ya da PTT şubelerinden de para gönderebilirsiniz.

Papara hesabı olan birine ise para göndermek çok basit para gönder kısmından cep telefonu numarasına, e posta adresine ve ya papara numarasını yazıp anında yollayabilirsiniz.

Papara Hesabından Bankaya Para Çekme

Papara hesabınızda kalan parayı banka hesabınıza çekmek istiyorsanız da “Para Çek” kısmını tıklıyoruz. Daha sonra kendi banka hesabımızda iban numarasını yazarak çekim yapıyoruz yada papara kartınız ile ATM’den çekebilirsiniz.

papara para çekme

Papara Kart Nedir ? Nasıl Alınır ?

Papara hesabınızda internet tarayıcısı üzerinden giriş yaptıktan sonra üst kısımda yer alan PaparaCard sekmesine tıklayın. Daha sonra yeni kart deyin ve istediğiniz özelliklere göre almak istediğiniz kartı seçin. Adres vs. gibi bilgileri girdikten sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde kart ücretsiz olarak elinize ulaşıyor. Kart kullanmak istemiyorsanız da Papara sanal kart açarak alışverişlerinizde ondan yararlanabilirsiniz. Ancak her ay ilk papara sanal kartınız ücretsiz ve daha sonra her sanal kart için 1 TL ücret kesiyor. Ayda ise en fazla 10 papara sanal kart alma hakkınız var.

Papara CashBack Kampanyaları Neler ?

Papara kart kullanmanın en güzel kısmı Cashback kampanyaları ise belirli siteler ya da marketlerden ve özellikle korona döneminde eczane de dahil olmak üzere alışveriş yaptığınızda anında size geri iade yapmasıdır. Mesela Papara korona dönemi boyunca eczane harcaması yaptığınız da 50 TLye kadar 25 TL geri iade yapıyor.

Daha sonra Youtube, Netflix, Spotify gibi online platformlarda da belirli tutara kadar %50 iade kampanyası var.

Online alışveriş olarak ise en çok kullanılan platformlardan olan Gittigidiyor ve N11 alışverişlerinde de iade veriyor. Daha bir çok yer alan siteleri incelemek ve cashback kampanyası için Papara sitesini ziyaret edin.

Cashback ile harcadıkça anında nakit kazan.

Son olarak paparaya üye olarak anından geri iade yapan Cashback kampanyalarından sizin de yararlanmanızı tavsiye ederim. Ben online alışverişlerimde sık sık papara kartımı kullanıyorum ve her eczaneye gittiğimde de yarı fiyatına ilaçlarımı satın alıyorum 🙂